Retkinia! Premiera klipu z osiedla! Must see! | #vlodz

Miasto, bloki, rzeźby, ulice, murale. Łódź to nie tylko Piotrkowska. Nie trzeba też próbować zmieścić Łodzi na Piotrkowskiej. Łódź to także wielkie i małe osiedla ze swoimi charakterystycznymi miejscówkami. Wielka płyta jest tak samo prawdziwą częścią miasta, jak jej historyczna zabytkowa tkanka, może nawet bardziej prawdziwą – stamtąd wylewa się codzienność i zwykłe życie. Pokazanie miasta od strony blokowisk jest wyzwaniem, którego realizacja daje dużą satysfakcję.

Seria #vlodz ewoluuje szybko. Dziś trzymamy się początkowych założeń:

Jeden spacer, jedno osiedle, jeden klip.

Tym razem padło na Retkinię, na której pstryknęliśmy masę fotek i zmontowaliśmy z tego pstrykania klip. Spacer po osiedlu był hardkorowo długi (12 godzin!), ale dzięki temu udało nam się zobaczyć i uchwycić trochę dobrych kadrów osiedla. Każdy taki spacer ma w gruncie rzeczy spontaniczny charakter, dlatego też w filmiku znajdziecie to co akurat podczas spaceru zaobserwowaliśmy. Klip ten jest aktualnie największym rozmiarowo projektem w naszej hobbystycznej zabawie. W najbliższych dniach wpadnie też sporo zdjęć, z których część pokazaliśmy w klipie.

 

 

Które osiedle będzie kolejnym?

🙂

 

1K Udostępnień

4 myśli na temat “Retkinia! Premiera klipu z osiedla! Must see! | #vlodz

  1. hej. A gdzie lodowisko, maratońska, krańcówka tramwajowa, akwarium na kusocińskiego, górka na juszczakiewicza, tężnie, botanik, i cała masa innych zakątków?

    1. Cześć, założenie jest takie, że robimy klip z danego dnia. Spędziliśmy 12 godzin na osiedlu – nagraliśmy sporo, zrobiliśmy masę zdjęć, ale nie udało się dotrzeć wszędzie. Jest pozytyw – zostawiamy sobie te miejsca na następny raz 😉

Dodaj komentarz